Bitlis Eren Üniversitesi
Üniversitemizde Teori Eğitimleri Pratik Eğitim İle Birleştiriliyor

        Sosyal Bilimler MYO Çağrı Hizmetleri Bölümü Öğrencileri Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Derslerinde almış oldukları teori bilgiyi pratiğe dönüştürmeleri amacıyla 13 Mayıs Salı günü Tatvan’da bulunan Karaca Otomotiv Ltd Şti’ni ziyaret etti.

           Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkilerin işletmeler açısından son derece önemli olduğunu göstermek için yapılan bu teorik ve uygulamalı eğitimler ile öğrencilerin iş yaşamına iyi bir şekilde hazırlanması amaçlanmıştır.

        Sosyal Bilimler MYO Çağrı Hizmetleri Bölümü Öğrencileri 2013–2014 bahar dönemi içerisinde almış oldukları teorik eğitimleri uygulamayla birleştirmek için ilk aşamada Karaca Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şerif Karaca’yı üniversitede ağırladı. Karaca Otomotiv Yöneticisi Şerif Karaca, sunumunda, İşletmenin kuruluşundan günümüze kadar olan süreç içerisinde yapmış oldukları iletişim ve halkla ilişkiler çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verdi. Karaca, 1972 yılında çırak olarak başladığı iş dünyası serüveninde işletmesinin kurumsallaşması hedefi doğrultusunda çok çaba gösterdiğini, 60 m2 lik iş yerinden 5000 m2 bir işletmeye giden yolda özellikle iletişimin ve müşteri ile ilişkilerin önemli olduğunu söyledi. Karaca; “İşletmemizde şuanda yaklaşık 20 kişi istihdam etmekteyiz. İşletmemizin kurumsallaşması adına gerekli alt yapısını oluşturmuş ve marka tescillerini almış durumdayız. Bununla beraber TSE ve ISO kalite belgelerine sahibiz. DAKA kapsamında bölge içerisinde hibe projesini almış tek işletmeyiz. Bölgeye hitap eden işletmemizde, özellikle müşteri memnuniyetine ve çalışanlarımızın kurum içi eğitimlerine önem gösteriyoruz. Reklam ve tanıtım çalışmalarımız ile bugün bölgeye yarın ise ülke geneline hitap edeceğiz” dedi.

        Sosyal Bilimler MYO Çağrı Hizmetleri Bölümü Öğrencileri ikinci aşamada ise işletmenin kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler çalışmalarını yerinde görmek amacı ile işletme ziyaretlerini gerçekleştirdi. Öğrenciler bu ziyarette kullanılan makineler hakkında yöneticilerden bilgi alırken, İşletmenin Kurumsal İletişim Çalışmaları olan, kurumsal marka yönetimi, kurum kimliği, kurum imajı, kurum içi halkla ilişkileri, kurumsal tasarımı ve görsel tasarım öğeleri gibi iletişim çalışmalarını uygulamalı olarak inceleme fırsatı buldu.

        Tatvan Sanayi Sitesi Başkanı Şemsettin Taşar ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken Üniversitemizin tüm bölümlerinden öğrencileri Tatvan Sanayi Sitesinde ki işletmelerde teori bilgilerinin yanında pratik bilgileri görmeleri açısından davet ediyoruz dedi.

        Gezi Programı, öğrencilere yönelik yapılan ikram ve Karaca Otomotiv Yöneticisi Şerif Karaca tarafından günün anısına Öğr. Gör. Mehmet Ölmez’e öğrenciler adına verilen plaket ile son buldu.Paylaş
Bitlis,Eren,Üniversitesi,Teori Eğitimleri Pratik Eğitim İle Birleştiriliyor


Powered by Bilcom